Хорватія – це одне з найкрасивіших місць на Землі, створених природою.

Доторкнутися до історії, відчути велич старовинних будівель та архітектури – головні бажання туристів. Хорватія – це  європейський сервіс та тепле блакитне море. Якщо ви замислюєтеся, куди поїхати у відпустку, сміливо вибирайте тури до Хорватії.

Береги Хорватії на південному заході омиваються теплим Адріатичним морем. М’який клімат та  чудова природа обумовлені унікальним розташуванням країни:  між Альпами та Паннонією.

Безліч населених та незаселених островів порізали берегову лінію держави, зробивши її ще більш привабливишею для туристів з усього світу. 1185 островів, серед них всього 66  заселених, являють собою джерело натхнення та позитиву для всіх відпочиваючих.

Mak rivi

Столиця Хорватіі- Загреб.

Грошова одиниця Хорватії – куна. В еквіваленті 1 євро коштує 7,5 кун. Для любителів безготівкового розрахунку Хорватія надає можливість виробляти користуватися картами Visa, Eurocard, Mastercard і American Express.

Протяжність берегової лінії – тисяча двісті сімдесят два км.

Середня температура моря влітку становить 25-26 градусів за Цельсієм.

Регіонально Хорватія ділитися на чотири частини – Північну, Середню і Південну Далмацію та півострів Істрію. Всі ці регіони відрізняє неймовірна природа, пишна зелена рослинність, мальовничі пейзажі, чисте повітря, насичене ароматами хвої та моря. Тож не дивно, що туристи з усього світу приїжджають до Хорватії за натхненням, хорошим настроєм та позитивними емоціями.

Ось уже кілька років поспіль Хорватія з року в рік визнається однією з найбільш екологічно чистих країн.

Захоплюючі екскурсії, вечірні прогулянки вздовж узбережжя, можливість оренди яхти в Хорватії, смачна середземноморська їжа – все це надовго залишиться у вашій пам’яті. А бадьорості і сили, придбаної за час відпочинку, вистачить вам на цілий рік.
Істрінська  рів’єра та затока Кварнер

Півострів Істрія є найпопулярнішим туристичним регіоном Хорватії завдяки своїй багатій історії, безлічі пам’ятників архітектури, найчистішому морю і прекрасними можливостями для відпочинку. Істрія відома своїм скелястим узбережжям, дивовижними по красі пагорбами, сосновими лісами і виноградом, з якого виробляють чудове вино. Це район чарівних сіл, лісів і, перш за все, відомих туристичних центрів, чиї назви вписані великими літерами в туристичну книгу Європи: Умаг, Пореч,, Ровінь, Пула тощо.

При наявності шенгенської візи з півострова можна відправитися на екскурсії в італійські міста Венецію і Трієст.Отже, якщо Ви любите та цінуєте красу, природу і історію – півострів Істрія саме те місце, де все це є в достатку.

Курорти Істрінської рів’єри
Ровінь

rovinj

Місту Ровінь можна сміливо присвоїти звання найромантичнішого міста Хорватії. Колись батько сучасної наукової фантастики Жюль Верн у пошуках унікальних місць для дії своїх романів вибирав саме Ровінь. Його вузенькі, іноді круті вулички, та  химерний архітектурний образ нагадують казкове царство і зачаровують з першого погляду. Ровінь поєднує в собі вічність Риму, витонченість Венеції та шарм Середземномор’я.

Місто Ровінь заснували римляни в третьому сторіччі і назвали його Castrum Rubini. Символом міста Ровінь є Церква Святої Євфимії, яка була побудована в XVIII столітті. Цей собор домінує над містом. На його дзвіниці, на висоті шістдесяти метрів, піднімається статуя Святої Євфимії, покровительки Ровіня.

Прогулянка по Ровіню – це занурення у минулі віка. Ровінь сам по собі – музей, і його вулиці несуть в собі багатовікову історію.

Ровінь є одним з найпопулярніших туристичних центрів Хорватії завдяки відмінній інфраструктурі, дивовижним пейзажам у поєднанні з багатою культурною спадщиною і безліччю пам’яток архітектури. Його узбережжя неперевершене завдяки 22 островам, які надають тутешнім місцям особливий шарм та колорит.

Поріч

30892

Якщо порівняти середземноморські міста Хорватії, що відрізняються своїм спокоєм та розміреністю, то Поріч виявиться найвеселішим і невимушеним з них. Його вулиці ніколи не бувають порожніми і безлюдними, численні кафе під відкритим небом завжди наповнені сміхом і голосами.

У Порічі є чудова набережна, звідки відкривається чудовий вид на прилеглі острови, рибальські човни та яхти. У старовинній  частині міста, в найнесподіваніших місцях, зустрічаються невеликі сквери з віковими соснами, а затишні дворики потопають у зелені.

У шостому столітті племена хорватів вторгаються в ці землі і до 620 року надовго оселилися тут. Практично всі цивілізації залишили у Поречі свій слід, тому місто дуже цікаве  в архітектурному плані. Віно було побудоване в класичному римському стилі, з двома головними вулицями, що перетинають одна одну і утворюють хрест. Назви цих вулиць до сих пір не змінилися – Decamanus і Cardo Maximus. У місті багато соборів, найвідомішим з яких є Базиліка Святого Ефразіуса, яка знаходиться в списку всесвітніх скарбниць ЮНЕСКО і має дивовижно гарну візантійську мозаїку, яка принесла Поречу світову славу. Пореч є самим відвідуваним туристичним центром Хорватії завдяки відмінній інфраструктурі та дивовижній по красі природі. Його узбережжі, протяжністю 64 кілометри, рясніє безліччю смарагдових лагун,  химерно порізаних береговою лінією надзвичайної краси, а м’який середземноморський клімат приваблює сюди людей, які бажають оздоровитися.

Пула

1

Місто Пула розташований на південному заході півострова Істра у широкій захищеній від вітрів затоці. Зараз Пула – великий морський порт і міжнародний туристичний центр.
Місто  було побудовано за часів Римської імперії за правління імператора Веспасіана. Розквіт Пули припав на епоху Стародавнього Риму. Численні пам’ятки римських часів збереглися до наших часів  та добре ілюструють могутність і важливість міста в давню епоху. У старому місті Пула чудово збереглися стародавні пам’ятники архітектури, такі як, амфітеатр, побудований в I столітті.

За часів давнини амфітеатр, якщо вірити переказам, вміщував до 20000 глядачів. Зараз на уявлення можуть потрапити до 5000 глядачів. Амфітеатр розташований поза стінами старого міста. А дорога, що сполучає амфітеатр з центром міста, побудована також у часи Веспасіана, і до цього дня є однією з головних міських магістралей. Поруч з містом розташований міжнародний аеропорт, а на Бріунскіх островах неподалік від міста – національний парк.

Умаг

Умаг – невелике містечко, розташоване на північно-західному узбережжі Істріі. Природа забезпечила місто, створене  для відпочинку, 2400 годинами сонячного світла на рік і теплим морем з температурою влітку 26 за Цельсієм.

Завдяки своїм становищем Умаг поєднує в собі красу природного парку з чарівністю середньовічного міста. Засноване стародавніми римлянами в середні століття він розвивався як морський порт. На узбережжі, що простягнувся на 45 кілометрів, багато кам’янистих пляжів, бухт, маленьких портів. Літніми ночами вулиці Умага заповнені сміхом,  музикою, танцями,  ароматом моря та сосен.

Медулін

Медулін – знаходиться всього в кілометрі від Пули і є один з найвідоміших туристичних центрів Істрії і вважається одним з двадцяти найбільш популярних курортів Адріатики. Тут дивовижні по красі пейзажі чарівного узбережжя, що нараховує безліч  півостровів і острівців, які стали природним намистом цих місць.

Затока Кварнер

ЗатокаКварнер – хорватське Примор’я – знаходиться між півостровом Істра, материковою частиною Хорватії,  і Далмацією.

Адміністративний центр Кварнера – місто Рієка, яке є найбільшим портом Хорватії.

Регіон Кварнер включає в себе такі міста-курорти, як Опатія і Цріквеніца.

Берегова лінія затоки Кварнер, як і всієї Далмації, характеризується  великою кількістю островів. Найбільші острови затоки – Црес, Крк, Паг, Раб і Лошинь.

Опатія

ACI-Opatija-001

Опатія – це унікальний курорт, аналогів якому в Хорватії немає. Місто відділене від півострова Істрія горою Учка (1396 метрів), яка захищає його від вітрів та створює прекрасний мікроклімат, завдяки чому в численних парках Опатії ростуть камелії, магнолії, пальми, бамбук і інші субтропічні рослини.

До Першої світової війни Опатія, (що в перекладі означає “абатство”), була фешенебельним курортом Австро-Угорської імперії. Чудові старовинні готелі збереглися і донині, а чудові набережні дозволяють насолодитися гарними видами Ріекської затоки. Розкішні вілли міста могли б розповісти безліч легенд про сильних світу цього, які побували тут. Історією дихає кожен будинок, кожен парк і це робить Опатію ще більш привабливішаю. Опатія – найпопулярніший і фешенебельний курорт північної Адріатики. Вже на початку минулого століття, завдяки унікальному розташуванню і прекрасному мікроклімату, Опатія була визнана кращим кліматичним курортом Європи. Туристичний сезон тут триває цілий рік. На конях можна піднятися на гірську вершину

Учка – місце дивовижної краси, де є сусідами сосни, гори та сонце. З Опатії можна відвідати Венецію, Плитвицьки озера, Постойнську печеру у Словенії, Пулу, довколишні острови.

Острів Крк

Острів Крк – перлина хорватських островів, розкинувся на березі Ріекської затоки, між Істрією і Далмацією. Величний міст пов’язує Крк з материком. Тут густі ліси перемежовуються зі скелястою місцевістю, виноградними та оливковими плантаціями. М’який середземноморський клімат і прекрасний піщано-гальковий пляж у м. Башка просто ідеальні для відпочинку. Крк називають ще «сонячним островом» (2500 сонячних годин на рік). Тут створені всі умови для відпочинку і розваг. На  острові Крк знаходяться такі курорти як Малінська, Пунат, Врбник і однойменне містечко Крк.

Острів Лошинь


Острів Лошинь
, розташований в затоці Кварнера в північній частині Хорватії. Ще з часів Австро-Угорської імперії, південна частина острова користувалася великою популярністю серед знатних австрійців і навіть членів імператорської сім’ї.  Південна частина острова Лошинь славиться безліччю хвойних і листяних лісів, в деяких районах характерною для субтропіків флорою, а також кришталево чистою бірюзовою морською водою в численних бухтах. Привабливим є унікальний клімат острова Лошинь. Морський бриз пом’якшує спеку в найспекотніші місяці. Завдяки своєму м’якому клімату та цілющому повітрю, острів Лошинь здобув славу не тільки місця для чудового відпочинку, але і визнаний одним з кращих у Хорватії лікувальних курортів для людей, які страждають від легеневих захворювань і алергії. У містечку Вели-Лошинь, на острові, можна відвідати музей, розташований у масивній венеціанській оборонній вежі, яка була побудована у 1445 році для захисту від нападів піратів; церкву Святого Антонія XV століття з колекцією картин італійських майстрів, церква Святого Мартіна XV століття. Також можна відправитися на екскурсію в Морський Освітній центр, який займається вивченням дельфінів, колонія яких мешкає в районі острова. Для любителів активного відпочинку острів Лошинь пропонує десятки кілометрів велосипедних маршрутів по красивих куточках острова і прогулянки на яхтах уздовж узбережжя і навколишніх острівців. Дуже популярні дайвінг-тури з оглядом затонулих кораблів і рифів. Традиційну середземноморську кухню можна покуштувати в одному з численних невеликих і недорогих ресторанчиків. Відмінну домашню кухню, страви зі свіжих морепродуктів, вина місцевого виробництва з сусіднього острова Сусак пропонують найвідоміші ресторани Лошинь. Узбережжя острова Лошинь багато численними пляжами, розташованими в тінистих бухтах. Острів Лошинь з островом Црес з’єднує підйомний міст через штучний канал (ширина – 11 м).

Савудрія

Місто Савудрія, найзахідніший і перший туристичний курорт на Істрійському узбережжі. Для Савудрії характерні човни, що висять на дерев’яних стовпах біля берега, а також 29-метровий маяк початку XIX ст. Це одне з найпрекрасніших частин Істрії з безліччю маленьких соснових та кипарисових  парків.

f-0806233153  

Брач

Чудовий острів Брач ​​- один з найкрасивіших островів Хорватії, третій по величині острів Адріатичного моря. Багатство острова – в його природі, виноградниках, мальовничих лісах і гаях,  які розкинулися на багато кілометрів піщаними і гальковими пляжами. Білий камінь з Брача використовувався при будівництві багатьох відомих споруд у всьому світі. Згадаємо лише сплітській Діаклетіанів палац та Білий дім у Вашингтоні.  Крім того, на Браче розташовуються два туристичні комплекси: Супетар і Бол Супетар. Брач ​​- розташований в центрі острова і є його столицею з початку XIX-го століття, яка береже залишки романської і давньохристиянської культур. Сюди прибувають пороми зі Спліта, Дубровника, Рієки. Колорит Супетар неповторний, його не можна сплутати з жодним іншим містом Хорватії.

Місто Бол на острові Брач ​​- великий туристичний центр на півдні острова – розташований біля підніжжя гірської гряди Болска Круна, з найвищою вершиною на островах Адріатики (778 м над рівнем моря). Тут безліч чудових пляжів, один з яких, відомий у всьому світі, називається “Златні Рат” (“Золотий мис”). Цей мис з гальки постійно змінює свою форму під впливом вітру і хвиль, він виступає в море майже на 300 метрів і потопає в сосновому гаю. Бол – ідеальне місце для заняття віндсерфінгом і тенісом. У місті багато національних ресторанчиків, барів, а також є найпопулярніша дискотека острова. Місто Рогозніца розташоване між двома містами Спліт і Шибеник.  Порт Рогозніца був вже у Венеціанській час. Зараз тут зупиняються найкрасивіші яхти на всьому узбережжі.

Спліт – головне місто провінції Далмація, друге за величиною місто Хорватії і перше за розмірами на Адріатичному узбережжі,  розташоване в 150км від Дубровника. Місто виникло на місці розкішного палацу імператора Діоклетіана,  та було потім обнесено стінами, а згодом стало центром розвиненого і потужного міста-фортеці. Сьогодні палац внесений ЮНЕСКО у список світової спадщини.

Римляни, візантійці, венеціанці, австрійці, французи, господарювали в Спліті, залишили в Старому місті у спадок наступним поколінням зразки своєї культури та традиції.

Трогір –  це місто-музей. Історичний центр Трогіра з його численними дзвіницями, церквами, музеями і собором XIII – XVI ст. занесений ЮНЕСКО у список пам’ятників світової культури. Історична частина Трогіра виділяється унікальним скупченням палаців, храмів, веж, старовинних будівель. Вулички старого міста, що сплітаються в химерний лабіринт і перетинають одна одну під неймовірними кутами роблять Трогір несхожим ні на одне інше місто хорватського узбереж’я.

Острів Хвар – туристичний центр, що пропонує своїм гостям чудовий відпочинок в оточенні пишної середземноморської рослинності та унікальних культурних пам’яток. Завдяки м’якому клімату тут можна відпочивати і влітку і взимку. Острів відомий як самий сонячний острів Адріатики (349 сонячних днів в році). На Хвар в великій кількості вирощується лаванда, яка стала своєрідним символом острова і найбільш популярним сувеніром у туристів.

Задар

Місто Задар – колись було великою фортецію, що належала венеціанцям. Турецькі армії так і не змогли її захопити. Старий Задар і сьогодні розташован сере чудово збережених фортечних стін. Потрапити у місто можна через ворота, найкрасивіші з яких – венеціанські Земні (1543). Ретельно сплановану мережу вулиць представляють чарівну суміш архітектурних форм від романського стилю до бароко. Задар відомий своїм вишневим лікером, який виробляють тут з початку XIX століття;  давньоримськими руїнами, францисканським монастирем та візантійською церквою. Сусідні з Задаром острова займає Національний парк Корнати. Туристичні готелі розташовані у Борику, трохи на північ від Задара. Тут приємно відпочити і зайнятися водними видами спорту. На острові Црес ви знайдете дивовижне Вранське озеро, незвичайність якого полягає в тому, що рівень води в ньому знаходиться вище рівня Адріатичного моря, а дно розташоване нижче рівня моря. Црес – столиця однойменного острова, як майже всі у Хорватії, просто дихає історією.

Макарська рів’єра

makarska-rivijera-2

Регіон Макарська рів’єра включає в себе такі міста-курорти, як Брела, Макарська, Тучепи, Дрвенік, Шибеник. Подібно амфітеатру, в затишній бухті на схилах Біоково, у самому центрі Макарскої  рів’єри розташувалося місто Макарська. Завдяки своєму географічному положенню і культурно-історичної спадщини воно є туристичним центром регіону. Тут гармонійно поєднуються антична архітектура стародавнього міста і сучасні готелі з прекрасно розвиненою інфраструктурою відпочинку.

Невелике далматинське містечко Брела, з населенням всього 1500 чоловік, знамените своїм унікальним гальковим пляжем “Punta Rata”, протяжність якого становить кілька кілометрів. Головними особливостями цього пляжу є дуже дрібна галька і величезна кількість сосен, що підступають практично до самої межі морського прибою. Пляж вважається одним з кращих на всій Адріатиці. Готелі курорту розміщуються уздовж лагуни на густо порослих соснами схилах. Найчистіше море з прозорістю води до 50 метрів, красиві гірські відроги Динарськіх Альп, чудовий клімат дозволили Брелі завоювати перше місце за популярністю серед всіх курортів Хорватії за підсумками 2002 року.

Тучепі – це «перлина Адріатики» з сосновими парковими ландшафтами і найдовшим по протяжності пляжем Макарской рів’єри, що простирається на 3 км. Пишні сосни, які служать природною парасолькою в спеку, вкривають від сонця пляжі Тучепі, які затишно примостилися на схилах величної гори Біоково. Уздовж берега проходить мальовнича набережна, викладена плиткою. Тучепи з усіх боків оточений горами, а в морі видніються піднесеності островів Хвар, Брач ​​і півострови Пел’єшац.

Градац – невелике портове містечко на півдні Макарской Рив’єри, розташований біля підніжжя гірського масиву Ріліч, на схилі, зарослому оливковими деревами і соснами. Особливо любимо тут тягнеться практично на три кілометри пляж, всипаний дрібною галькою. Цей пляж являетьсяется найдовшим на всій Макарской ривьере

Шибеник – це місто, якому близько 1000 років. Шибеник розташований у самому центрі Адріатичного узбережжя Хорватії, в гирлі річки Krka. Він відомий у світі по кафедральному собору, якому в європейській архітектури належить особливе місце .
Спочатку на місці міста королем Петаром Крешимиром IV був зведений собор-фортеця Св. Міхайла.  Це було у 1066 році, і з тих пір поступово Шибеник розростався навколо свого історичного центру. І зараз тут можна побачити пам’ятники історії: добре збереглися фортеці і вали, вузькі кам’яні вулиці і ступені. Місто знаходиться одночасно на морі, річці і озері. В передмісті знаходиться Національний парк Крка.

Водиці розташоване в 70 км від аеропорту Спліта в південно-західній частині області Шибеник, в 15 км від однойменного міста. Назва міста походить від слова «вода» на честь численних джерел з чистою водою в окрузі.
Старе місто знаходиться на півострові, а інша частина тягнеться вздовж моря вузькою смугою, на якій чергуються пляжі і кам’яні набережні. Колись над містом височіла фортеця, оточена стінами, від якої до теперішнього часу збереглися тільки одна трикутна вежа – Чарічев Тораном XVI століття і дві церкви.
Правили цим містом, як і багатьма хорватськими містами, і римляни, і австрійці, і турки, і італійці. Друга мова, практично офіційно використовується тут – італійський, так як італійське правління було найтривалішим і значущим.
Місто простягнувся на 12 кілометрів уздовж лінії моря, місцеві пляжі – з дрібної гальки. Для відпочинку у Водиці є все: чисте море, відмінний клімат, прекрасні парки, розважальні заклади, багато з яких готові зустріти гостей цілодобово. Це бари, ресторани з шоу-програмами, клуби, дискотеки. Зайнятися тут можна дайвінгом, серфінгом, тенісом, велоспортом. У Водиці вражає поєднання старовини і сучасності

Водиці ставитися до курортів Шибенський Рів’єри. На головній площі Водиці розташований Собор Святого Хреста з дзвіницею зведений в 18 століття. Привертає готична церква Святого Хреста (1402 рік). Недалеко від центру Водиця розташувалася відома за межами міста пляжна дискотека під відкритим небом – Hacijenda.

У другій половині травня – червні у Водиці проводиться “Літній музичний фестиваль” з виступами відомих музикантів і фольклорних колективів. В останню суботу травня проводять свято “Великий стіл”, коли з ресторанів на вулиці виносять столи і об’єднують в один довгий стіл, який накривають кращими блюдами і частування для жителів і гостей міста.
Найчистіші пляжі, ласкаве море, розважальна нічна програма, велика кількість маленьких затишних кафе, ресторанів, нічних барів і диско-клубів створюють неповторну атмосферу відпочинку. Готелі розташовані на березі моря в парку неповторної краси.

Сегет Доньі – рів’єра Трогір

567baac1b57da3c22e6c904c3f7ac62e

Сегер Доньі розташований у чудовій затоці  Салдун і з’єднаний із сусіднім селищем Сегет Враньтца та історичним містом Трогір. У цьому районі відмінні умови для риболовлі та дайвінгу. Прекрасні галькові пляжі обрамлені сосновим лесом.Любітелі історичних пам’яток можуть відвідати середньовічний костел св.Іллі на вершині селища, бароковий костел або інші пам’ятники в розташованих поблизу містах Трогір і Спліт, де також можна зануритися у гучне нічне життя.

Петрчане – це туристичне місце та невелика пристань в однойменній затоці у Задарському каналі, віддалена від Задара на 12 км. Найгарніший пляж довжиною 2 км пропонує до послуг туристів всі умови для занять водними видами спорту. Рибні ресторани і кафе відкриті з ранку до ночі.

Оміш

Город_Омиш_Хорватия-Croatia_Omis_city-3 

Овіяний романтичним ореолом піратства, нині Оміш – ідеальне місце для відпочинку. Колись жили тут морські розбійники: недарма заклали в Оміш свою фортецю. Пірати збирали данину з усіх судів, що мали нещастя зайти до їх «територіальних вод».

Сьогодні Оміш – одне з найкрасивіших місцьХорватії. Мініатюрне, романтичне  та  красиве містечко на узбережжі Адріатики, що розмістилося біля підніжжя невисоких Динарських гір в гирлі гірської річки Цетіне.

Старина сусідить із сучасністю, а саме місто живе багатим культурним життям – в липні-серпні тут проводиться щорічний музичний фестиваль далматинської пісні, що приваблює туристів та безліч музичних колективів. Концерти проходять майже в кожному дворику старого Оміша. В кінці липня – традиційне свято Омішських гусарів (так називали в Хорватії піратів). Оміш – ідеальне місце відпочинку для тих, хто любить природу та подорожі.
Старе місто, що нараховує багатовікову історію, підкорить вас красою своїх давніх вузьких вуличок, запахом свіжої випічки та великою кількістю затишних кафе і ресторанчиків. У містечку є власний музей історії, жіночий монастир і 8 церков, 2 з яких (католицькі) діючі. “Оглядова вежа« Мірабелла »підноситься над старовинним  містом – її видно майже з кожного дворика. З вежі відкривається чудовий вид на Омиш, на річку Цетіне і на острів Брач.
Піщаний пляж – на виступаючої в море кілометровій косі з неглибоким заходом – ідеально підходить для батьків з дітьми, дорослих, які не вміють плавати, та  любителів нічного купання.
Від причалу в Оміш в липні-серпні щодня відправляються кораблики на о.Брач з заходом в одне з міст острова (Супетар, Пучішче, Постіра). Під час прогулянки на кораблі проводиться фіш-пікнік (смажена риба з салатом) з купанням у одній із бухт острова. У місті Оміш на кожному кроці вас запросять на рафтинг – спуск на рафтах (надувних плотах) по порогах річки Цетіна.

Каштел Штафіліч

Невеликий курорт Каштел Штафіліч розташований на Рив’єрі Трогір між містами Трогір і Спліт. Селище є частиною адміністративного району Каштела, який складається із  семи окремих селищ з назвою Каштел (в перекладі – фортеця). Каштел Штафіліч названий так на честь імені господаря – дворянина Штафіліча з Трогира, який велів на початку XVI століття побудувати на острові поруч з материком замок з фортецею – «Каштел», з’єднаний підйомним мостом з материком.

Протягом XV-XVI століть на прибережній смузі завдовжки 16 км були зведені 13 укріплень для захисту від турків. З них збереглися лише 7. Саме ці 13 укріплень і дали назву місту – хорватське “Kaštel” означає «зміцнення», «фортеця».

Особливий інтерес у туристів викликає Біблійний сад – мальовничий парк, де можна побачити багато рослин, що зустрічаються у Біблії. Прикрашений сад численними творами талановитих хорватських скульпторів. Крім того, в місті зростає унікальне оливкове дерево, вік якого понад півтори тисячі років.

Південна Далмація

20101217141112735896

Дубровник – місто і порт, на березі Адріатичного моря, найвідоміший туристичний центр в Хорватії. Його велич, вишуканість архітектури, неповторна атмосфера щороку притягують тисячі і тисячі гостей з усього світу. Завдяки численними пам’ятників місто було внесено ЮНЕСКО до списку світових скарбів. Свою лепту у неповторний культурний вигляд міста вносять етнографічний музей, музей мореплавання, художня галерея та церква Св. Блазиуса – покровителя Дубровника. Не можна не відзначити численні особняки знаті, яка вибирала Дубровник в якості своєї літньої резиденції. Дубровник – це справжній подарунок для тих, хто любить сонячну погоду, ласкаве  море і розслаблений відпочинок в тихих бухтах. На розташованому неподалік острові Млет вас чекає незаймана природа національного парку, а на острові Корчула – різні історичні пам’ятки. Саме у Дубровнику найдовший туристичний сезон, найтепліше море. М’який середземноморський клімат Дубровника в поєднанні з чарівною природою, наповненою ароматами кипарисів і лавра, а також лагідними сонячними променями та кришталево чистим, теплим морем зробили Дубровник одним з найбільш популярних курортів Середземномор’я.

Цавтат – маленьке курортне містечко, наділене особливою чарівністю, яке йому надають квітучі сади, стародавні руїни, середньовічна архітектура, чисте тепле море і гостинність місцевих жителів. Цавтат розташований в 20 км на південь від Дубровника на невеликому півострові. Клімат м’який середземноморський. Туристів тут приваблюють церква Святого Миколая і монастир, мавзолей та картинна галерея.

Млини – затишне туристичне містечко, що отримало свою назву від хорватського слова млин. Воно розташоване в 10 км на південь від Дубровника і в 12 км від аеропорту.
Місто спускається по схилах гори Спілан до моря, чергуючись рукотворної красою своїх будинком з черепичними дахами і природного красою зелених садів і струнких рядів кипарисів, представляючи собою справжній куточок незайманої природи.

Корчула (Korcula) – є одночасно столицею острова і являє собою старовинне місто-фортеця з добре збереженими фортифікаційними спорудами – фортечною стіною і вісьмома вежами, через одну з яких проходить вхід в Старе місто.

Хорвати пишаються тим, що великий мандрівник Марко Поло народився у 1254 році на острові Корчула. Це один з найкрасивіших островів Хорватії, з віковими сосновими лісами і буйною середземноморської рослинністю яка  суцільно покриває острів. Піщані пляжі острова розташовані в тихих, спокійних бухтах. Острів Корчула належить до островів Південної Далмації і є одним з найбільш населених хорватських островів. Назва острова буквально перекладається, як Чорний острів. Так його охрестили греки більше двох тисяч років тому, мабуть, через темні  лісові масиви,  які суцільно покривали колись поверхню острова.
Спекотне літо тут пом’якшує морський вітер, створюючи ідеальні умови для віндсерфінгу
Один з найпрекрасніших островів Адріатики  відомий  своїм вином. Корчула – один з найстаріших світових центрів виноробства, адже тут завжди є все необхідне для виробництва гарного вина: родючий грунт, теплий клімат, сонце і дощ в необхідних пропорціях. Смак і аромат місцевих вин оцінять навіть знавці. Крім того, саме на Корчулі роблять знамениті хорватські білі вина «Грк» і «Пошип».
Щороку в липні в пам’ять про турецькому нашестя проводиться театралізована вистава морешка, лицарська гра, відома з XV століття. Дві групи витязів в старовинній традиційному одязі через пісню і танці намагаються оволодіти серцем нареченої. Тисячі туристів приїжджають на Корчулу подивитися це барвисте видовище.
Дістатися до острова можна на поромах, що курсують зі Спліта і Дубровника, швидкохідних катамаранах зі Спліта.

Курорт Клек – невелике тихе курорт на узбережжі Південної Далмації недалеко від гирла річки Неретви. Область близько курорту Клек традиційно називається Рів’єрою Клек.

Над курортним селищем Клек височіють руїни замку Смрденград

 

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Ваше повідомлення

×